Maths in 5th classSruleenNSOct 24, 2019 For the past two weeks, we have been busy working on multiplication. Today we worked in pairs calculating costs of buying multiple amounts of products. It was great fun!
For the past two weeks, we have been busy working on multiplication. Today we worked in pairs calculating costs of buying multiple amounts of products. It was great fun!
Comments